Tuk Peregrin - Billy Boyd



Paladin fia Tuk Peregrin, egyszerűbben csak Pippin, a legfiatalabb az útra kelő Gyűrűszövetség hobbit-tagjai között. A Megye tekintélyes famíliájának sarja, unokaöccse Trufának és távolról rokon Frodóval. Felmenői között volt, aki a Megye thánja címet viselte, és a Gyűrűháború végeztével Peregrin is elnyerte ezt a méltóságot.
De addig sok víz lefolyt az Anduinon, és a fiatalság és tapasztalathiány hebehurgyaságát ki kellett "nőnie" (ezt akár szó szerint is lehet venni, mert a Fangornban ivott forrásvíz, amivel Szilszakáll kínálta meg őket, minden hobbitnál magasabbra növesztette őt és Trufát). Vidám kis fickó volt, épp a felnőttkor határán, kalamajka járt a nyomában, főleg ha Trufával eszelt ki csínyeket. Gandalf kocsijáról tűzijáték-sárkányt csentek és lőttek ki, imádtak mások földjéről (Zsizsik gazdáéról) terményt lopni a kaland kedvéért, és gondolkodás nélkül csatlakoztak Frodóhoz és Samuhoz, sőt Vögyzugolyban nem lehetett eltántorítani őket a Szövetség küldetésében való részvételtől sem.
Pippinnek hamar meggyűlt a baja a mágussal a kelekótyasága miatt, sőt Móriában a figyelmetlenségével felzavart balrog Gandalf vesztét is okozta. Lórienben Galadriel, aki látta benne a nagy félelmet, megvigasztalta, hogy megjön a bátorsága, amikor kell.
Pippinnek minden ellenére helyén volt az esze, vakmerő volt és nem mindig meggondolatlanságból.
Fehér Gandalf a visszatérése után mindenesetre rajta tartotta a szemét, bár így kénytelen volt Pippin szűnni nem akaró kérdéseire válaszolgatni.
Hát nézzük a kópéságból lassacskán "kikomolyodó" Pippin hőstetteit.
Amikor Amon Hennél összecsaptak Szarumán uruk-hai csapatával, Trufával magukra vonták az orkok figyelmét, hogy Frodó kereket oldhasson a Gyűrűvel. Bár Boromir meghalt a védelmükben és ők foglyok lettek, ezzel váratlan útra terelték az eseményeket.
Pippin rájött a gyötrelmes úton, hogy az orkok különbőző parancsokat kaptak, így kihasználta, hogy nem mindegyik akarta feltétlenül a halálukat, sőt mindenáron életben akarja őket tartani, ezért kiagyalta a tervet és nagy lélekjelenléttel előbb nyomot hagyott az őket követő Aragornéknak. A sebesült Trufát magával víve meg is szöktek fogva tartóiktól, amikor erre alkalom adódott a rohírok támadásakor, és bevették magukat a méltán félelmetes hírű Fangornba. Szilszakállal, az enttel való találkozásuk pedig megpecsételte Vasudvard és Orthanc sorsát.
Megtalálta a vízbe esett palantírt, és a kíváncsiság megint elcsábította, hogy belenézzen a titokzatos gömbbe. Gandalffal ezután Minas Tirithbe lovagolt, ahol Boromir halála feletti lelkifurdalása miatt Denethor helytartó szolgálatára esküdött fel, és a Torony őrei közé osztották be. Segített a mágusnak a segítségkérő jelzőtüzet meggyújtani, majd az elborult elméjű helytartó karmai közül Gandalf segítségével megmentette a halottnak látszó súlyosan sebesült Faramirt a máglyahaláltól.
A Pelennor mezején dúló szörnyű csata után megtalálta az elesettek közt a nazgúl Fekete Leheletével fertőzött Trufa barátját , és az ispotályba vitte, ahol Aragorn meggyógyította.
Később a sereggel ő is a Fekete Kapuhoz lovagolt. A cél az volt, hogy elvonják Szauron, azaz a Nagy Szem figyelmét Frodóról és Samuról.
Minas Tirithben végérvényesen megváltozott a mélyen érző, szeleburdi hobbit legény.  
A Függelékekből és a regény egyéb helyeiről tudható, hogy a Gyűrűháború után a hobbitok kedves országukat még megtisztították a dúló fosztogatóktól, és hőstetteiért a Megye thánja, az Északi királyság tanácsnoka, és Gondor lovagja címet kapta. Kilencvenhat éves korában halt meg. Sírját, akárcsak Trufáét, Elessar király (Aragorn) nyughelyének két oldalán emelték.

A skót Billy Boydra, mintha rászabták volna Pippin szerepét. Gyermekien kedves arcvonásaival azonnal belopta magát a néző szívébe. A vidámsága magával ragadó volt. 
Billy Boyd nemcsak színész, saját zenekara van, énekel és zenét is szerez. A film egyik szép dalát hallhatjuk tőle, amit Denethor parancsára énekel Faramir áldozathozatala közben a helytartó asztalánál. Később, A hobbit megfilmesítésekor, bár más szerepük a filmben nem volt,  a harmadik epizód záró főcímzenéje is az ő, valamint a Trufát alakító Dominic Monaghan nevéhez fűződik.
A kis galéria után mellékelem Gondor szolgájának dalát, a másikat majd a megfelelő helyen.





Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése